Jak przeprowadzić PIERWSZĄ KONSULTACJĘ z podopiecznym ?

Napisane przez Jakub Żuk

24 maja 2021

Cześć wszystkim! Dzisiaj opowiem o tym, jak przeprowadzić pierwszą rozmowę z potencjalnym podopiecznym, klientem. Zaznaczam, że to powinna być luźna rozmowa, może to być od razu trening testowy, a może być rozmowa w restauracji. Z mojego doświadczenia, przy moim modelu pracy, przy moim modelu sprzedaży, przy tym jak ja działam, lepiej sprawdza się np. rozmowa w kawiarni. 

Dzisiaj krok po kroku powiem Ci, jak przeprowadzać taką rozmowę. 

Pierwsze spotkanie z podopiecznym – dla wielu osób może się wydawać stresujące. Tutaj nie powinno być parcia na sprzedaż. Nastaw się na to, że to luźna rozmowa, że przecież klientów jest dużo. Możesz ich pozyskać. A tu chodzi o relacje, staraj się poznać tą osobę i porozmawiać z nią. 

Najpierw rozpocznij luźną rozmową, zapytaj, czym się ta osoba zajmuje, czym się interesuje, dlaczego przyszła do trenera. Dlaczego akurat pięć kilo, a nie 10. Co robi poza tym, jak wygląda na co dzień jej życie itd. To nie jest stricte wywiad, ale już tak wstępnie musisz zdobyć kilka informacji.To jest taka rozmowa, gdzie jeszcze tego nie zapisujesz. To jest po prostu luźna rozmowa. Dopiero później zadaj pytanie o cel. Zapytaj, co ktoś chce osiągnąć poprzez współpracę z Tobą. W tym kierunku kieruj rozmowę. Później ustal warunki współpracy. Czyli jak to będzie wyglądać, cena, ile razy w tygodniu będziecie trenować i tego typu rzeczy.

Następna rzecz – umawiamy się na trening testowy lub robimy go od razu. Najlepiej się umówić w konkretnym miejscu i powiedzieć co i jak. Co ktoś ma ze sobą wziąć i jak się przygotować, jak się ma nastawić mentalnie.

To będzie trening sprawdzający, gdzie sobie porozmawiacie, pogadacie, trochę pobiegacie razem i ustalicie dalsze warunki. Tak powinna wyglądać moim zdaniem ta pierwsza rozmowa, bez żadnych gotowych skryptów sprzedażowych czy innych rzeczy, które tylko rujnują sprzedaż.

Podsumowując, tak naprawdę to są dość proste rzeczy. Skup się na tym, żeby nie naciskać na sprzedaż i luźno porozmawiać. 

Dziękuję za Twój czas. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na Facebooku.

Do zobaczenia za tydzień!

CZYTAJĄC DOWIESZ SIĘ:

konsultacja z podopiecznym
jak trener powinien wykonać konsultację z klientem
konsultacja treningowa z klientem
konsultacja dietetyczna z klientem
konsultacja na trening personalny
konsultacja podczas wizyty dietetycznej
jak powinna wyglądać konsultacja treningowa
jak powinna wyglądać konsultacja dietetyczna

Zobacz inne nasze artykuły…

Branża fitness - informacje, porady, wywiady - BLOG KIERUNEKTRENER.PL