Co i jak trenować w domu z dziećmi?

Napisane przez redaktor

6 października 2022

Coraz to więcej rodziców ma świadomość tego, że im wcześniej zaczną dbać o aktywność fizyczną dziecka, tym większą przysługę im wyświadczą. Jednak wiele rodziców zastanawia się, w jaki sposób ćwiczyć z pociechą, aby było to bezpieczne i efektywne.

Bez wątpienia, dzieci, które miały styczność z dużą ilością aktywności fizycznej od wieku wczesnoszkolnego, są dużo bardziej aktywne w dorosłości, a także ich zdrowie jest w dużo lepszej formie, niż ich rówieśników, którzy byli mniej aktywni przez całe dzieciństwo. Sport przyczynia się do wzmożonej pracy układu nerwowego oraz mięśniowego, co bardzo pozytywnie działa na zdrowie dziecka. Z punktu widzenia psychologii, sport także sprawia, że dzieci są bardziej ciekawe własnego ciała oraz łatwiej w nich wykształtować dobre nawyki żywieniowe i higieny stylu życia.Jakie więc ćwiczenia możemy wykonywać z dziećmi?

  • Uproszczona joga i ćwiczenia o podobnym charakterze.

    Jednym z rodzajów treningów, który świetnie sprawdza się w warunkach domowych, jest joga. Dzięki niej, jesteśmy w stanie poprawić u dziecka (ale także i u rodzica) pewne wady posturalne, a także poprawić zakres ruchomości w stawach, czy samą płynność ruchu u młodej osoby. Świetnie także sprawdza się jako forma rozgrzewki przez bardziej wymagającymi ćwiczeniami.
  • Trening funkcjonalny i oporowy.

    Świetnym wyborem będzie także zastosowanie ćwiczeń oporowych oraz z zakresu treningu funkcjonalnego, gdyż są to stosunkowo bezpieczne treningi, które zarazem są niezwykle efektywne. Najczęściej powinny to być ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała lub z użyciem gum, piłek, czy innych lżejszych akcesoriów. Dobrze by było, gdyby rodzic znał podstawy wychowania fizycznego, aby zadbać o prawidłowość wykonywanych ćwiczeń przez pociechę.

Zobacz inne nasze artykuły…

4 niedocenione ćwiczenia siłowe

4 niedocenione ćwiczenia siłowe

Z pewnością, jeżeli uczęszczasz już jakiś czas na siłownię, to znasz już te najpopularniejsze ćwiczenia. Jednak dla...

Branża fitness - informacje, porady, wywiady - BLOG KIERUNEKTRENER.PL