5 Pomysłów Jak pozyskać klientów na treningi personalne w szybkim czasie

Napisane przez Jakub Żuk

25 grudnia 2019

PODOBA CI SIĘ? UDOSTĘPNIJ ZNAJOMYM!
Rynek fitness rośnie w coraz szybszym tempie, skupiając w okół siebie społeczność, która pragnie zmienić swoje życie na lepsze.  To ogromna szansa dla Trenerów Personalnych, by pomagać coraz większej ilości osób w spełnianiu swoich celów sylwetkowych, niestety wielu Trenerów kończąc kurs tak naprawdę nie wie co dalej i porzuca marzenia o byciu trenerem.
Podstawową umiejętnością nowoczesnego trenera personalnego jest umiejętność marketingu i sprzedaży, która pozwala na utrzymanie się na rynku. Istnieje wiele sposobów pozyskania klienta, najłatwiej jest zrobić to dając ludziom próbkę swojej wiedzy i edukując ich, w ten sposób rozszerzamy świadomość u ludzi na temat nas jako marki osobistej, a także budujemy zaufanie, które jest kluczowe, szczególnie w naszej branży. Zwróć na to uwagę.
 
1 SPOSÓB :
PODARUJ 50 OSOBOM DARMOWY TRENING TESTOWY

Darmowy trening testowy to potężne narzędzie pozyskiwania podopiecznego zupełnie za darmo. Nasi potencjalni klienci są atakowani z każdej strony sprzecznymi informacjami na temat treningu i żywienia, jednocześnie mają też świadomość tego, że usługa treningu nie jest tania, natomiast wiedzą, że muszą zmienić swoje życie i dlatego to właśnie Ty możesz im w tym pomóc, problem w tym, że nie ufają też trenerom, ponieważ sami się na tym nie znają. Trening testowy daje obraz waszych umiejętności i podejścia do klienta. Dając 30 treningów testowych w miesiącu – kosztuje nas to jedynie 30 godzin, czyli nieco ponad dzień – a nawet jeżeli pozyskamy 4-5 podopiecznych, to przy cenie treningu 60zł to pakiet 3x w tyg, czyli 12 treningów – dla 5 osób to daje nam zarobki na poziomie 3600zł, a to jedynie 5 podopiecznych, dlatego właśnie powinieneś/aś wprowadzić do swojego planu dnia regularne dawanie treningów testowych dla nowych klientów.

 
2  SPOSÓB :
PODARUJ 50 OSOBOM DARMOWĄ METAMORFOZĘ SYLWETKI

Darmowa metamorfoza jest czymś podobnym do darmowego treningu testowego, tyle, że pozyskujemy podopiecznego na współpracę online, czyli możemy zarabiać właściwie nie wychodząc z domu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo wygodną opcją.

Darmową metamorfozę trzeba dobrze ugryźć, wielu ludzi boi się podejmować takich współprac w obawie przed tym, że ktoś ich oszuka, lub każe im kupować suplementy, więc trzeba im to wyjaśnić.

3 SPOSÓB :
POMAGAJ LUDZIOM NA FORACH INTERNETOWYCH
 

W miarę rozwoju branży fitness, powstaje coraz więcej for internetowych z darmową wiedzą i możliwością zadawania pytań, wystarczy, że założysz konto na takim forum i zaczniesz śledzić odpowiednie Ci tematy. Polecam wyspecjalizować się w jednej dziedzinie i z tego być znanym na forum, ludzie będą później Cię z tego kojarzyć i kierować coraz więcej wiadomości prywatnych, przeważnie moderatorzy to uszanują i być może sam/a staniesz się moderatorem. Z doświadczenia wiem, że osoby, które pozyskałem tą metodą, były ze mną najdłużej i były to współprace od 6-8 miesięczne.

ĆWICZENIE:

Znajdź 10 for sportowych i załóż tam konta, zacznij śledzić interesujące Cię działy forum na przykład żywienie, lub kulturystyka i zacznij udzielać się tam po pierwsze odpowiadając na tematy w których nikt jeszcze nie wziął dyskusji, oraz również w tych w których dyskusja już się toczy, oraz zacznij zakładać ciekawe tematy, motywujące do pytań i refleksji, najlepiej sprawdzają się dyskusje niezbyt trudne, w których łatwo można znaleźć badania i podyskutować na ten temat, gdzie każdy ma inne zdanie.
4 SPOSÓB :
POZYSKAJ KLIENTÓW ZA POMOCĄ MESSENGERA
 

Messenger to niesamowite narzędzie sprzedażowe, dalej jest niedocenianie przez początkujących Trenerów.

Pytanie: Jak sprzedawać na Messengerze?

Zobacz samemu, ilu masz znajomych na facebooku, przypuścmy, że około 500-600. Napisz do każdej z tych osób i zainteresuj się ich historią treningową, zapytaj czy dbają o swoje zdrowie, jeżeli nie to dlaczego i zaproponuj swoją pomoc, najpierw na przykład pakiet zniżkowy 30% na plan treningowy, lub treningi personalne, a jeżeli ktoś nie będzie przekonany to po prostu trening testowy za połowę ceny, lub jeżeli ktoś nie jest z Twojego miasta to plan treningowy, czy żywieniowy. Nie wierzę, by z tylu osób nie zgłosiło się chociaż 5% co już będzie sporym zastrzykiem gotówki dla Ciebie.

5 SPOSÓB :
PODWÓJ BAZĘ POLECENIAMI

Wykonując 4 poprzednie kroki, możesz mieć już około 150 klientów i przy dobrych wiatrach około 70 z których zarabiasz, to już jest bardzo dużo, natomiast bywa różnie, niektórzy są z nami na chwilę a później ich motywacja spada, dlatego wykorzystamy moc poleceń, aby każdy klient, dostarczył nam przynajmniej 2-3 nowych. Niedługo ludzie sami będą nas polecać, natomiast zanim wyrobimy odpowiednią renomę minie sporo czasu, to co możemy zrobić to poprosić klientów, których już mamy o to, aby nas polecali.

Masz do dyspozycji ogrom sposobów pozyskania klienta, wykorzystaj całą dostępną w internecie wiedzę, aby rozwijać swój biznes.

Obejrzyj poniższe materiały video, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dodatkowe sposoby pozyskania klienta

8 SPOSOBÓW pozyskiwania KLIENTA PREMIUM na TRENINGI PERSONALNE
12 MIEJSC w których znajdziesz KLIENTÓW na TRENINGI PERSONALNE

Zobacz inne nasze artykuły…

BLOG KIERUNEKTRENER.PL - branża fitness, newsy, szkolenia, wydarzenia, technologie, wywiady