4 niedocenione ćwiczenia siłowe

Napisane przez redaktor

6 października 2022

Z pewnością, jeżeli uczęszczasz już jakiś czas na siłownię, to znasz już te najpopularniejsze ćwiczenia. Jednak dla urozmaicenia czasem warto także wykorzystać te, które są mniej znane, a są równie skuteczne, a nawet i bardziej, od ich popularnych odpowiedników!

Jakie są to ćwiczenia?

 1. Przysiady bułgarskie.

  https://www.youtube.com/watch?v=YWrYW3xD3Hw

Jest to ćwiczenie rzadko wykonywane, a ma naprawdę mocny wpływ na mięśnie pośladkowe. Obecnie modne stało się unoszenie bioder w leżeniu, ale moim zdaniem większość kobiet traci na nie czas, gdyż hip thrusty nie zastąpią martwego ciągu, wykroków, czy właśnie przysiadów, w tym bułgarskiego. Dodatkowo kobiety często wykorzystują zbyt mały ciężar na tak potężną grupę mięśniową, jaką są pośladki. 1. Uginanie ramienia na ławce skośnej.

  Jeżeli planujesz wzmocnić swój biceps, mięsień ramienny oraz ramienno-promieniowy, to jest świetny wybór. Jeśli wejdziesz łokciem i dołem pachowym głęboko w ławkę, to oszukiwanie stanie się niezmiernie utrudnione. Ćwiczenie dobrze wzmacnia siłę chwytu, stabilizację nadgarstka, należy do jednych z najważniejszych bojów uzupełniających, przynajmniej jeśli chodzi o ramię i przedramię. Jego zaleta jest to, że można to ćwiczenie wykonywać zarówno na stojąco, jak i na siedząco, pod łagodniejszym lub bardziej ostrym kątem ławki.
 2. Wysokie wiosłowanie.

  Wiosłowanie jest jednym z najczęściej błędnie wykonywanych ćwiczeń siłowych, dzieję się tak, ponieważ większość mężczyzn przyjmuje kąt ustawienia sylwetki, który wpływa na mięsień czworoboczny grzbietu, a nie najszerszy. Im mocniej pochylimy nasz tułów, tym bardziej wiosłowanie będzie przypominać ruch, który przynosi najlepsze efekty. Kolejnym błędem przy tym ćwiczeniu, jest wykorzystywanie do niego zbyt małego ciężaru, gdyż żelazną regułą wiosłowania jest użycie obciążenia większego, niż w przypadku tego używanego w wyciskaniu sztanga na leżąco.
 3. Martwy ciąg rwaniowy.

  https://youtu.be/E71BNdSWVrE

Jest to doskonałe ćwiczenie, które wzmocni siłę Twojego chwytu oraz szarpnięcie i dociągnięcie. Świetnie sprawdzi się, gdy mamy zamiar kształtować cały nasz grzbiet, tył ud oraz pośladki. Jeśli masz mocny martwy ciąg rwaniowy, ten w odmianie sumo czy klasycznej będą już tylko formalnością. Rzadko kiedy spotyka się kobietę, która wykonuje to ćwiczenie, mimo tego, ze jest ono doskonałe na kształtowanie ud i pośladków. A na pewno zdecydowanie lepsze, niż hip thrusty i ćwiczenia z linkami z wyciągu.

Zobacz inne nasze artykuły…

Branża fitness - informacje, porady, wywiady - BLOG KIERUNEKTRENER.PL